пятница, 12 мая 2017 г.

Туристичне бібліоагенство

Книжкова виставка «Крокуємо літературною Європою»

 У 2017 році День Європи в Україні відзначають 21 травня.
Саме ж свято на Україні було задумане як день, коли жителі країни повинні відзначати день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. За традицією останніх років, до цього свята були приурочені різні заходи: презентації європейських країн з виставками та дегустаціями традиційних страв, естрадні концерти за участю українських та європейських виконавців, які проходили на головних площах усіх великих українських міст.
Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об'єднати свої сили для промислового розвитку і поліпшення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом освіти глобальної структури, яка втілилася пізніше в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути нагромадження військового потенціалу один проти одного.
До речі, у 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47° 56'3" північної широти і 24° 11'30" східної довготи.
 Європа для нас – це один  із центрів сучасної науки, техніки і технологій, найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури, багаторічна історія. 12 травня в бібліотеці на абонементі пройшла книжкова виставка для широкого кола користувачів «Крокуємо літературною Європою» знайомила читачів з країнами Європи, їх літературними нащадками які внесли  літературний вклад  в  свою країну, знайомили читачів з традиціями європейських народів. Кожна поличка виставка відображала письменників окремих країн, найбільш плідними на творчість у стінах нашої бібліотеки виявились письменники Великобританії, Франції, Італії та Німеччини. Виставку прикрашала атрибутика пов’язана з мандрами Європою це були ілюстрації  які відображають національну традицію країн.


Комментариев нет:

Отправить комментарий