суббота, 17 июня 2017 г.

Шаховий турнір

20 липня 2012 року вперше відбулося святкування Дня Шахів в Україні, свято яке відзначається в Світі з 1966 року і є Міжнародним Днем Шахів.
Міжнародний день шахів. Відзначається в день заснування в Парижі (1924) Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ). Наразі об’єднує 173 національні шахові асоціації. Федерація шахів України вступила до лав ФІДЕ у 1992 році. В Україні шахи відомі з Х-ХІ ст., коли були принесені з батьківщини шахової гри Індії.
Шахові фігури знайдено під час археологічних розкопок у Вишгороді, Києві, Турові, в Чорній Могилі біля Чернігова. В давньоруських билинах згадується, що шахи були популярні за часів Київської Русі. В часи панування Литви і Польщі любов до шахів в Україні не зникала. Про це свідчить поема Яна Кохановського «Szachy» (1564) знана серед шляхетського стану в Україні. З європеїзацією Росії шахи поширилися і в царській Росії (перший російський підручник гри в шахи І. Бутрімова з’явився у 1821 році). У розвитку шахів в Російській імперії помітну роль відіграли українці М. Безкровний (1840–1897) з Одеси, Д. Коленко, який сприяв діяльності Петербурзького шахового зібрання (засноване 1901). Перший в Україні шаховий клуб з’явився у Харкові (1881), згодом були засновані шахові клуби в Києві, Одесі й інших містах. У 1909 році в Одесі відбувся Південноросійський шаховий чемпіонат, що був першим чемпіонатом України. Єдиним українським чемпіоном світу з шахів за версією ФІДЕ є  Руслан Пономарьов, який завоював престижний титул у 2002 році, перемігши іншого українця – Василя Іванчука.

На передодні бібліотекарі запросили до гостин вихованців шкільних літніх таборів ЗОШ № 16, та ЗОШ № 17 у дивовижний світ «королівської гри» - відбулося коло спілкування «Шахові турніри у бібліотеці». У заході прийняли участь вихованці середнього шкільного віку, повели свої війська у бій на шахівниці також і вихователі. Діти довели, що це не лише гра, а й мистецтво. Початківці шахової гри ознайомилися з цікавою книжковою виставкою – «От пешки до королевы». Книги допоможуть їм стати справжніми шаховими королями.

Комментариев нет:

Отправить комментарий