четверг, 8 июня 2017 г.

Всесвітній день шоколаду

Де росте шоколад?


 Всесвітній день шоколаду пройшов в бібліотеці,  хоча любителі солодкого відзначають Всесвітній  день шоколаду 11 липня, день шоколаду вперше був придуманий французами в 1995 р., але бібліотекарі вирішили побалувати дітей шкільного табору ЗОШ №16, солодким святом, тим самим розширювати їх кругозір, познайомити з корисними властивостями шоколаду, розвинути  увагу, логічне мислення, викликати інтерес до творів дитячих поетів, створювати позитивний настрій протягом дня, всеж таки канікули. Бібліотекар Крицька І.О. в читальному залі провела віртуальну подорож до плантацій шоколадного дерева, та показала на слайд – презентації, як виготовляють солодощі.
Є думка, що першими навчилися робити шоколад ацтеки. Вони називали його «їжею богів». Іспанські конкістадори, які вперше доставили його до Європи, охрестили ласощі «чорним золотом» і використовували для зміцнення фізичних сил і витривалості.
Трохи пізніше споживання шоколаду в Європі обмежувалося лише аристократичними колами. Видатні жінки вважали шоколад афродизіаком. Так, у матері Терези була пристрасть до шоколаду, а пані Помпадур була впевнена, що лише шоколад може розпалити вогонь пристрасті. Лише на початку 20-го століття з появою промислового виробництва шоколадом змогли насолодитися і люди, які не відносяться до аристократії.
Перший в світі пам'ятник шоколаду відкрито 1 липня 2009 року в місті Покрові Володимирської області
Як встановлено сучасною наукою, в шоколаді є елементи, які сприяють відпочинку і психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду стимулюють викид ендорфінів - гормонів щастя, які впливають на центр задоволення, покращують настрій і підтримують тонус організму.
Є також гіпотеза, згідно з якою шоколад володіє «протираковим» ефектом і здатний сповільнювати процеси старіння. Але ось у чому вчені одностайні, так це в запереченні здатності шоколаду знижувати масу тіла! Адже добре відомо, що шоколад багатий живильними речовинами, в тому числі жирами, а значить і калоріями.

Комментариев нет:

Отправить комментарий