пятница, 8 сентября 2017 г.

8 вересня День визволення Донбасу.

З днем визволення Донбасу!

1941-1945... Лише тире розділяє ці дати на листі, а в житті - понад 20 мільйонів загиблих, яких забрала війна, страшні сліди, які вона залишила. Тільки на території України, якою фронт прокотився двічі, в руїни і згарища було перетворено 714 міст і 28 тисяч сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами.Бої були кровопролитними, ряд місцевостей переходили із рук в руки по кілька разів.
Карколомна поразка німецьких військ на Курській дузі зумовила крах всіх задумів гітлерівського командування. Воно хотіло утримати в своїх руках вугільно-металургійні бази Донбасу. Вони робили все можливе, щоб перетворити його на добре укріплений район. З першого ж дня наступу бої прийняли напружений, кровопролитний характер. У серпні – вересні наші війська наступали з перемінним успіхом. Але вже 6 вересня 1943р. Південно-Західний та Південний фронти визволили Макіївку, Костянтинівку, Краматорськ, Слов`янськ, Дружківку. 7 вересня почався заключний етап боїв за визволення Донбасу, а через день оволоділи містом Донецьк. Цей день - 8 вересня, офіційно визнаний днем визволення Донбасу.

Ми памятаємо… тому кожен рік відзначаємо цей день. 6 вересня в бібліотеці для читачів представлена компакт-виставка «Фронтові трикутники». Книги на виставці призначені для поширення інформаціі серед читачів про складні та переломні часи в історії нашого рідного краю.

Комментариев нет:

Отправить комментарий